آموزش های فنی و حرفه ای باید توسعه یابد . (مقام معظم رهبری) ************************ این بخشهای مربوط به فنّی‌حرفه‌ای را باید تقویت کرد، باید افزایش داد.(مقام معظم رهبری)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

به مناسبت هفته ملی مهارت؛ یادواره شهدای فنی و حرفه ای خراسان جنوبی برگزار می شود

به مناسبت هفته ملی مهارت؛ 
یادواره شهدای فنی و حرفه ای خراسان جنوبی برگزار می شود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از ارائه یک میلیون و ۵۴ هزار نفر ساعت آموزش در مراکز دولتی طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: به مناسبت هفته ملی مهارت یادواره شهدای خانواده آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار می‌شود.
 

به گزارش  روابط عمومی فنی و حرفه ای زیرکوه به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان بیرجند، حسین خوش آیند امروز (1 مرداد) در دیدار مدیران، مربیان و کارکنان اداره کل فنی و حرفه ای به مناسبت هفته ملی مهارت با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: مهمترین رسالت فعالیتهای این اداره کل آموزش و مهارت آموزی است.

وی افزود: در حال حاضر 19 مرکز ثابت و شعب شهری در قالب 93 کارگاه  ثابت و 510 حرفه آموزشی در بخش دولتی  و 162 آموزشگاه آزاد با 280 حرفه آموزشی در بخش غیردولتی در استان فعالیت می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه جامعه هدف  این اداره کل تمامی کارجویان، روستاییان، دانشجویان، زنان خانه دار، سربازان، دانش آموزان و شاغلین صنایع و صنوف هستند، عنوان کرد: در سال گذشته 3 میلیون و 636 هزار و 777 نفر ساعت در بخش های دولتی آموزش دیدند.

خوش آیند ادامه داد: همچنین طی چهار ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیون و 54 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

وی با بیان اینکه سرانه آموزش مهارتی در کشور 1.8 نفر است اما در خراسان جنوبی این سرانه 4.8 نفر است، گفت: طی سال گذشته در حوزه آموزش های بخش دولتی تعداد 20 حرفه آموزشی جدید به آموزش های استان اضافه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته یک میلیون و 584 هزار و 403 نفر ساعت آموزش در آموزشگاه های آزاد استان ارائه شده، عنوان کرد: طی چهار ماهه نخست امسال نیز 347 هزار و 582 نفر ساعت از آموزش های فنی و حرفه ای در بخش غیردولتی بهره‌مند شدند.

خوش آیند یادآور شد: در سال گذشته تعداد 25 مجوز فعالیت آموزشگاه های آزاد در سطح استان صادر شده است و مراکز آزمون الکترونیکی آنلاین در سطح شهرستان‌های بیرجند، فردوس، قاین و بشرویه راه اندازی شده و در سال جاری نیز راه اندازی مراکز آزمون آنلاین در شهرستانهای نهبندان، طبس و درمیان در دستور کار است.

وی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی بیان کرد: سهم خراسان جنوبی برای مهارت آموزی این طرح سال گذشته 560 نفر بود که با تلاش همکاران 691 نفر در قالب این طرح آموزش دیدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه سهمیه استان در این در طرح امسال 580 نفر است، افزود: کنون 218 نفر را در قالب اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در کارگاه های اصناف و صنایع ساماندهی شدند.

خوش آیند ادامه داد: تعهد فنی و حرفه ای استان در آموزش و آزمون بخش پادگانی در سال گذشته 2 هزار و 685 نفر بوده است که در این راستا 3 هزار و 916 نفر آموزش دیدند.

به گفته وی مسابقات ملی مهارت هرساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود و امسال درهجدهمین دوره این مسابقات در نهایت 12 نفر از استان در 9 حرفه شغلی به مرحله کشوری اعزام شدند و توانستند در 5 حرفه صاحب مدال طلا و نقره و دیپلم افتخار شوند.  

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به طرح خرید تجهیزات با هدف بروزرسانی کارگاه های آموزشی، گفت: در این طرح  با اعتباری یک میلیارد و 110 تومان کارگاه های آموزشی تجهیز و بروزرسانی شدند.

خوش آیند به 5 پروژه عمرانی در دست اقدام اداره کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر این پروژه ها دارای پیشرفت فیزیکی 47 درصدی هستند که امیدواریم بخشی از این پروژه ها امسال به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به برنامه های اداره کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در هفته ملی مهارت، گفت: یادواره شهدای خانواده آموزش فنی و حرفه ای  استان در روز چهارشنبه 3 مردادماه جاری برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی  ادامه داد: افتتاح نمایشگاه مهارت و اشتغال، افتتاح 27 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای، افتتاح همزمان مرکز الکترونیکی سنجش مهارت نیروی کار در شهرستان های فردوس، قاین و بشرویه و تجلیل از برترین های مهارت آموزی از دیگر برنامه ها به مناسبت هفته ملی مهارت است.

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط

استانداری خراسان جنوبی

پرتال استان خراسان جنوبی