آموزش های فنی و حرفه ای باید توسعه یابد . (مقام معظم رهبری) ************************ این بخشهای مربوط به فنّی‌حرفه‌ای را باید تقویت کرد، باید افزایش داد.(مقام معظم رهبری)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

تقدیر از مهندس اسماعیلی سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای زیرکوه در آئین اختتامیه اردو های جهادی

تقدیر از مهندس اسماعیلی سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای زیرکوه در آئین اختتامیه اردو های جهادی  
با حضور جمعی از مسئولان و بسیجیان ،آئین اختتامیه اردوهای جهادی در زیرکوه برگزار شد.
و از مهندس اسماعیلی سرپرست مرکز تقدیر شد 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه  به نقل از پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با حضور جمعی از مسئولان و بسیجیان ،آئین اختتامیه اردوهای جهادی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زیرکوه برگزار شد.

حجت الاسلام غفاری مسول بازرسی ائمه جمعه استان در این همایش گفت: اردوی جهادی اختتامیه ندارد و تا وقتی زنده هستیم و نفس می کشیم باید کار کنیم و جهادی باشیم.
وی با بیان اینکه بزرگترین کار جهادی مبارزه با نفس است، خاطرنشان کرد:اردوی جهادی مبارزه مستقیم با دشمن است.

گفتنی است در این همایش از جهادگران برتر و مسئولان گروههای جهادی شهرستان، تقدیر شد.

 

بازدید همگانی ...

بازدید هماهنگ کشوری از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با هدف ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی در آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود .

 به گزارش روابط عمومی مرکز زیرکوه به نقل از  روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در راستای تحقق بند دوم سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغ‌شده از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار، ارتقای توان کارآفرینی و توأم کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی برای استفاده از ظرفیت آن‌ها، به‌عنوان یکی از متولیان اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری در جهت تحقق اهداف سند چشم‌انداز، سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های مختلفی را دنبال می‌کند .

  در ادامه حسین خوش آیند  عنوان کرد: اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور از ابزارهای کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود. وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای اجرای سند برنامه‌های تحول مهارت و با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و ضرورت معرفی آن‌ها به آحاد جامعه، بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود .

خوش آیند ادامه داد: اجرای این برنامه اثرگذاری مطلوبی را در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی برای اقشار مختلف جامعه به همراه دارد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان برنامه بازدید همگانی از 18 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثابت دولتی در سراسر استان را از 20 تا 25 آبان‌ماه سال جاری به‌صورت هماهنگ کشوری اعلام کرد و گفت: بازدید از مراکز مجهز به جدیدترین امکانات کارگاهی و آموزشی ارائه‌دهنده آموزش‌های مهارتی روز دنیا همگام با استانداردهای جهانی در کشور است، فرصتی در راستای ارتقای ارتباط با مخاطبان سازمان اعم از دانش‌آموزان، کارجویان، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، اتحادیه اصناف و صنایع و ... را فراهم می‌کند .

وی در پایان یادآور شد: معرفی سایت مشاوره شغلی به جامعه هدف، مشاوره رایگان شغلی  در مراکز از جمله برنامه‌های درنظر گرفته‌شده در بازدید همگانی است.

 

دیدار آقای فلاحتی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه با دکتر سازگار نژاد معاون وزیر و رئیس

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه به نقل از  روابط عمومی مرکز قاین آقای فرهاد فلاحتی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه با آقای دکتر سازگار نژاد معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دیدار کردند . در این دیدار که با حضورمهندس خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و همچنین جمعی از مسولین سازمان  برگزار شد موارد مهمی از جمله در یافت مجوز چارت سازمانی مرکز زیرکوه ،تکمیل و تجهیز ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران  قاین ،دریافت مجوز ساخت مرکز زیرکوه ،به روز رسانی تجهیزات مرکز برادران قاین ، راه اندازی  مجدد واحد شبانه روزی مرکز قاین مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین و مراکز تابعه سالانه حدود550 هزار نفر ساعت آموزش مهارتهای فنی و خدماتی   در بخش دولتی و 180 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی ارایه میکند . اموزشها در بخش دولتی بصورت رایگان و در بخش خصوصی (آموزشگاههای آزاد ) با دریافت شهریه مصوب برگزار میگردد . یکی از اهداف و رسالت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کاهش بیکاری با ایجاد محیط آموزشی  مناسب مهارت اموزی و تربیت نیروی متخصص برای فعالیت در واحدهای صنفی و صنعتی کشور می باشد .

لزوم توجه به ظرفیت بالای سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان زیرکوه

سرپرست فنی و حرفه ای زیرکوه گفت:شهرستان زیرکوه از ظرفیت بالای معادن از جمله سنگ منقوش (شجر) و سنگ های تیره (جاسپر) بهره می برد و باید از این وضعیت نهفته بیشترین استفاده را کرد.

مهندس اسماعیلی در گفت و گو با  پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:شهرستان زیرکوه از ظرفیت بالای معادن از جمله سنگ منقوش (شجر)  و سنگ های تیره (جاسپر) بهره می برد و باید از این وضعیت نهفته بیشترین استفاده را کرد.

سرپرست فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه با بیان اینکه مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه در همین راستا اقدام به برگزاری دوره های گوهر تراشی کرده است،گفت: در حال حاضر دوره مقدماتی گوهرتراشی در حال برگزاری است و تاکنون یک دوره دیگر هم برگزار شده که از تعدا 12 نفر دوره قبل 4 نفر بطور حرفه ای مشغول به کار گوهر تراشی شده اند. 

 اسماعیلی هدف از مهارت آموزی را اشتغال واقعی بیان کرد و افزود: هر فردی که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه در کلاس های مهارتی شرکت کند علاوه بر دوره مذکور برای هر فرد مشاوره انگیزش  در طول دوره داده می شود تا فرد بعد از مهارت آموزی با انگیزه بیشتر وارد بازار کار شود.

وی اذعان داشت: ما ارتباط خود را با مهارت آموزان بعد از دوره قطع نمی کنم و حمایت های علمی و عملی را به افراد میدهیم زیرا معتقدیم باید از هر فرد متقاضی شغل حمایت شود تا زمینه اشتغال پایدار و توسعه پایدار فراهم گردد. 

سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه با گلایه از حلقه های حمایتی اشتغال، خاطرنشان کرد: متأسفانه هریک از حلقه های حمایتی اشتغال کار خود را انجام می دهند و این حلقه ها با هم هماهنگ نیستند تا فرد متقاضی شغل علاوه بر آموزش و انگیزش، منابع مالی مناسب و حمایت کافی را دریافت کند تا شغل مستمر داشته باشد.

اسماعیلی ادامه داد:امروز خیلی از شغل هاي خدماتی در شهر حاجی آباد ایجاد می شود که بعد از مدت کوتاهی تعطیل می شود که علت آن همان عدم هماهنگی بین حلقه ها است.
 کارشناس ارشد توسعه  و مربی دوره گوهر تراشی بیان داشت: دوره های گوهرتراشی از اول بر اساس نیاز شهرستان دایر شده و همکنون هم در حال اجرا است  و متقاضیان می توانند جهت شرکت در دوره ها به مرکز مراجعه کنند.

  سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه گفت:دوره پیشرفته بعد از برگزاری چند دوره مقدماتی برگزار خواهد شد و برنامه ریزی شده است تا در آینده نزدیک کارگاه انگشتر سازی نیز در شهرستان تجهیز شود تا افراد گوهر تراش کار انگشتر سازی و جواهرات را نیز آموزش ببیند.

با هدف بهره وری بهتر از محصول زرشک صورت گرفت:

با هدف بهره وری بهتر از محصول زرشک صورت گرفت:
برگزاری کارگاه مراقبت دوره رشد زرشک در زیرکوه
با هدف بهره وری بهتر از محصول زرشک، کارگاه مراقبت دوره رشد زرشک درروستای فخر آباد زیرکوه برگزار گردید.

سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت: با توجه به اهمیت تولیدزرشک در شهرستان زیرکوه  به همت فنی و حرفه ای شهرستان،کارگاه آموزشی مراقبت دوره رشد زرشک برای اولین بار در روستای فخر آباد زیرکوه برگزار گردید.

قاسم اسماعیلی کارشناس ارشد اگرواکولوژی و مربی کلاس ، خاطرنشان کرد:زرشک بعنوان محصول اصلی شهرستان زیرکوه محسوب می شود و در حال حاظر رتبه اول تولید این محصول به شهرستان اختصاص داده شده است که باید از این ظرفیت بیشترین استفاده را کرد.

سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه گفت: اگر در خصوص فراوری و بهروی زرشک اقدامی صورت نگیرید شاید در آیند وضعیت پایداری این محصول دچار مشکل شود،‌بنابراین باید با اصول علمی و با استفاده از روش های بهداشتی محصول زرشک را فراوری و در خصوص بازاریابی محصول نیز تمهیداتی پيش بيني شود.

وی تصریح کرد: در دوره مراقبت زرشک شرکت کنندگان ابتدا گیاه شناسی زرشک و سپس نحوه نگهداری و مراقبت و بازاریابی و ایده پردازی در تولید محصول جدید فراوری شده از زرشک را آموزش می بینند.

سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه اذعان داشت:این دوره با استقبال 24 نفر به مدت 2 هفته در روستای فخر آباد درحال برگزاری است .

اسماعیلی گفت:کشاورزان روستای فخرآباد به دلیل کمبود آب و کمبود زمین کشاورزی گياه زرشک را بعنوان محصول اصلی کشاورزی کشت و کار می کنند.

پژوهشگر کشاورزی پایدار، بیان داشت:کشت درختچه مقاوم زرشک در حاشیه رودخانه ها علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک نقش مهمی در جلوگیری از خسارت احتمالی باران های سیل آسا دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه زرشک بی دانه در  سال های  اخیر بصورت فزاینده ای در حال توسعه است،‌گفت:صادرات این محصول میتواند اقتصاد کشاورزی منطقه را بهبود بخشد.

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط

استانداری خراسان جنوبی

پرتال استان خراسان جنوبی