آموزش های فنی و حرفه ای باید توسعه یابد . (مقام معظم رهبری) ************************ این بخشهای مربوط به فنّی‌حرفه‌ای را باید تقویت کرد، باید افزایش داد.(مقام معظم رهبری)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بقای زندگی انسان همواره وابسته و متّکی بر حفظ محیط زیست است

 

به گزارش  روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه به نقل از پایگاه خبری زیرکوه نیوز در راستای تنویر افکار عمومی و آموزش مباحث زیست محیطی، دومین کارگاه آموزشی زیست محیطی  تحت عنوانکارگاه آموزشی دهیار محیط زیست ویژه دهیاران بخش شاسکوه با حضور ریاست نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان ، مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست  زیرکوه و ریاست مرکز آموزش فنی و حوفه ای شهرستان  و جمعی از دهیاران بخش شاسکوه  در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر آبیز برگزار گردید.

  تقی زاده،‌رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست  زیرکوه در این کارگاه آموزشی موضوعاتی در خصوص مدیریت پسماند و زباله های خانگی روستاها بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور افغانستان و مشاهده آن در کشور ایران خواستار همکاری دهیاران در اطلاع رسانی به مردم در خصوص شکار نکردن پرندگان وحشی و رعایت اصول ایمنی در مواجه با لاشه پرندگان و حیات وحش تلف شده هستیم.

تقی زاده، هشدار داد:با توجه به شیوع آنفولانزا در کشور همسایه، مردم از شکار کردن پرندگان وحشی خودداری نمایند.

بقای زندگی انسان همواره وابسته و متّکی بر حفظ محیط زیست است

مهندس اسماعیلی سرپرست مرکز اموزش و فنی و حرفه ای  زیرکوه نیز در این کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست  و نقش مهم دهیاران و اعضای شورای اسلامی در ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی بیان نمود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: رسیدن به توسعه پایدار نه‌تنها متّکی بر رفاه اجتماعی و اقتصاد پایدار بوده بلکه نیازمند داشتن یک فرهنگ زیست‌محیطی در میان جامعه های انسانی است 

وی ادامه داد:زندگی بشر از طبیعت و محیط زیست  آغاز شد و بقای زندگی انسان همواره وابسته و متّکی بر حفظ محیط زیست است و محیط زیست، به تمام عوامل زنده و غیرزنده گفته می‌شود که فرد یا جمعیّت را در هر مرحله از چرخه زندگی‌اش تحت تأثیر قرار دهد.

 
 

حضور سرپرست مرکز زیرکوه در دیدار نخبگان،‌فرهیختگان و مسئولان زیرکوه با آیت الله رئیسی

 
به منظور بررسی مشکلات شهرستان زیرکوه،جمعی از نخبگان،‌فرهیختگان و مسئولان شهرستان مرزی زیرکوه با آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.

به گزارش  روابط عمومی مرکز زیرکوه به نقل از پایگاه خبری زیرکوه نیوز به منظور بررسی مشکلات شهرستان زیرکوه،جمعی از نخبگان،‌فرهیختگان و مسئولان شهرستان مرزی  زیرکوه با آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.

در این دیدار مشکلات حوزه صنعت ، بهداشت و درمان،‌آموزش و پرورش و شهرداری مطرح گردید.

 

نخستین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه (سربازان)

به گزارش روابط عمومی مرکز فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه به نقل از مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند:

کارکنان ، مربیان و کارشناسان مجرب می توانند در بخش های مختلف در نخستین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه (سربازان)

که در اردیبهشت ماه 1397 به همت پژوهشکده ی مطالعات فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد

مقلات خود را تا تاریخ 20 اسفندماه 1396 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از آموزش 623 نفر از متقاضیان در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی خبر داد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از آموزش 623 نفر از متقاضیان در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی خبر داد.

به گزارش مرکز زیرکوه به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه خراسان جنوبی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار گفت: با عنایت به ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار برای جوانان کشور و عملیاتی کردن برنامه‌های اشتغال و بازار کار در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال و جایگاه و اهمیت مهارت آموزی نیروی کار در محیط واقعی کار و در راستای اجرایی کردنبند 3 سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی«طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار» با رویکرد ایجاد بستر‌های لازم برای اشتغال مولد و پایدار به تصویب شورای عالی اشتغال رسید که بعد از ابلاغ دستور العمل تعهدات استان به میزان 560 نفر ابلاغ و برنامه ریزی جهت اجرای آن آغاز گشت. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به استقبال خوب از این طرح افزود: تا کنون 623 نفر شامل 497 نفر مرد و 126 نفر زن در این طرح شرکت نموده و در 352 واحد پذیرنده مشغول مهارت آموزی هستند.. خوش آیند از استقبال کارفرمایان از این طرح خبر داد و گفت: 352 واحد پذیرنده در 104 حرفه آموزشی از جمله تعمیر اتومبیل سواری، درب و پنجره سازی، آشپزی، پیرایشگر مردانه و زنانه، جوشکاری با قوس الکتریکی، کابینت ساز چوبی و ... در این طرح شرکت کرده اند.

خوشآیند با اشاره به اینکه تا کنون بیش از تعهد مصوب برای استان آموزش برگزار گردیده گفت: بر اساس تعهدات این اداره کل مکلف به جذب 560 نفر در این طرح می باشد که تا کنون 623 نفر جذب گردیده اند. اما با توجه به استقبال از این طرح و تاثیر آن در اشتغال این اداره کل تا پایان سال این طرح را اجرا خواهد نمود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در تشریح این طرح افزود: مهارت آموزی در محیط واقعی یکی از روش‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است که طی آن مهارت و شایستگی‌های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت آموز همزمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمت منتقل می‌شود.

وی با اشاره به پیشینه این طرح گفت: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصاً در صنایع دستی، کمک به بنگاه‌های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینه‌های جذب و به کارگیری نیروهای فاقد مهارت،استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه‌های اقتصادی از جمله اهداف این طرح است.

شایان ذکر است سن افراد پذیرش شده از 15 تا 23 سال و از نظر تحصیلات 80درصد پایان دوره راهنمایی، 12 درصد دیپلم و باقی مانده دیپلم به بالا هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از ارائه آموزش های فنی و حرفه ای استان به 560 نفر در محیط های واقعی کار خبر داد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از ارائه آموزش های فنی و حرفه ای استان به 560 نفر در محیط های واقعی کار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی،حسین خوش آیند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در کمیته تخصصی اشتغال استان با بیان این که یکی از برنامه های اشتغال فراگیر مهارت آموزی در محیط واقعی کار است، اظهار کرد: در مجموع 560 نفر در قالب این طرح باید سامان دهی شوند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون 545 نفر معادل 97درصد از تعهد ما در طرح مذکور محقق شده است،تصریح کرد: از مجموع 545 نفر تعداد 435 نفر مرد و 110 نفر زن هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که میانگین سنی افراد شرکت کننده در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار 15 تا 23 سال است،یادآور شد: تا پایان این هفته تمام سهمیه خراسان جنوبی در این طرح محقق خواهد شد.

خوش آیند با بیان این که استان خراسان جنوبی در سطح کشور رتبه برتر را در قالب این طرح کسب کرده است،یادآورشد: یکی از مهمترین وظایف کارگروه اشتغال، شناسایی اولویت ها و امکانات آموزش فنی و حرفه ای و همچنین تلاش در جهت رفع آن ها است.  در ادامه خوش آیند مصوبات کمیته راهبری آموزش های مهارتی را عنوان و گفت : در این کمیته 5 مصوبه از جمله تامین اعتبارات تجهیزاتی و تعمیراتی کارگاههای آموزشی، بهره مندی کارآموختگان فنی و حرفه ای از تسهیلات، اختصاص زمین به آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای و برنامه ریزی جهت تشکیل کمیته های کارشناسی جهت هدایت آموزش های مهارتی در راستای طرح تکاپو مصوب گردیده است. در ادامه ضمن بحث و تبادل نظر کلیه موارد مصوب و در خصوص این موارد مقرر شد مصوبات کارگروه جهت تصوب نهایی و ابلاغ در کارگروه برنامه ریزی و توسعه استان  مطرح گردد.

خوش آیند در پایان با اشاره به این که ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان قاین هنوز به دلیل تخصیص کم منابع به سرانجام نرسیده است،متذکر شد: برای این مرکز 400 میلیون تومان اعتبار نیازمند بودیم که تنها 100 میلیون تومان در قالب اوراق اختصاص یافته است.

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط

استانداری خراسان جنوبی

پرتال استان خراسان جنوبی